aktualności Październik 30, 2014

Podważ prawo grawitacji!

Już w listopadzie na terenie 6 miast Polski odbędą się zawody Red Bull Gravity Challenge! Studenci rzucą wyzwanie grawitacji i spróbują zaprzeczyć jej prawom. 3-osobowe drużyny będą zrzucać na ziemię jajko w zaprojektowanej przez siebie konstrukcji z wysokości kilkunastu metrów. Wyzwaniem drużyny będzie bezpiecznie sprowadzenie jajka na ziemię tak, aby się nie rozbiło. Zawody odbędą się we Wrocławiu, Gliwicach, Łodzi, Warszawie, Gdańsku oraz w Toruniu.

Sir Isaac Newton tworząc w XVII wieku prawo powszechnego ciążenia nie sądził pewnie, że przyjdzie taka chwila, kiedy jego prawo zostanie zaprzeczone. W tym roku studenci będą mieli szansę tego dokonać, tworząc specjalne konstrukcje spadochronów oraz innych konstrukcji umożliwiających jajku bezpieczny lot i lądowanie w wyznaczonej strefie bez uszkodzeń. Jury będzie oceniać występ całej drużyny według konkretnych kryteriów.

KRYTERIA OCENY

1.Jajko musi bez uszkodzeń wylądować

2.Jajko musi dotknąć ziemi

3.Konstrukcja musi wylądować w strefie lądowania

4.Kreatywność konstrukcji oraz show drużyny

Waga jajka musi przekraczać 53 g. Jajko zostanie dostarczone przez organizatora. Powietrzna konstrukcja nie może zajmować więcej niż 1 m³.

Zawody Red Bull Gravity Challenge są podzielone na 4 fazy. Od 1 października do 8 listopada drużyny mogą zgłaszać swój udział w zawodach za pośrednictwem strony
. Również 8 listopada zostanie ogłoszona lista startowa. Okres od 9 do 17 listopada będzie czasem na budowę powietrznych konstrukcji. Z kolei od 18 listopada do 1 grudnia odbędą się zawody w poszczególnych miastach.

RED BULL GRAVITY CHALLENGE

1.WROCŁAW – 18 listopada: Politechnika Wrocławska, Środowiskowa Biblioteka Nauk Ścisłych i Technicznych „Bibliotech”, Plac Grunwaldzki 9-11

2.GLIWICE – 19 listopada: informacja wkrótce

3.ŁÓDŹ – 20 listopada: Politechnika Łódzka, Wydział Mechaniczny, Fabryka Inżynierów XXI, budynek A1, ul. Stefanowskiego 2

4.WARSZAWA – 24 listopada: Politechnika Warszawska, Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych, ul. Koszykowa 75

5.GDAŃSK – 26 listopada: informacja wkrótce

6.TORUŃ – 1 grudnia: Hala Sportowo-Widowiskowa, ul. Bema 73-89

Dla zwycięzców Red Bull Gravity Challenge zostały przygotowane nagrody! Najlepsza drużyna w każdym z miast wygra wycieczkę do Flyspotu mieszczącego się w Morach (k. Warszawy) lub nagrodę finansową w wysokości 1000 PLN. Na zdobywców drugiego i trzeciego miejsca czekają nagrody rzeczowe.

Flyspot jest to najlepszy na świecie tunelu aerodynamiczny, w którym można latać. Tunel wyposażony jest w wiatraki, napędzające powietrze z prędkością 310 km/h, dzięki czemu można poczuć się jak skoczek spadochronowy i kolejny raz zaprzeczyć prawu grawitacji! Więcej informacji o Flyspot na

klänning på bröllop, kan det bli drömmen om den perfekta bruden. Idag rekommenderar vi en serie av ljus bröllop, nu kommer vi att uppskatta bröllop.Varm och vacker päls kläder naturlig konkav form behövs.Rubriker här säsongens mode arbetsplatsen. Skäras med en silkeslen elegans elegant lavendel is grå tyll, både drömsk och mjuk stil, festklänningar, oemotståndlig.

ZBLIŻAJĄCE SIĘ

WYDARZENIA