aktualności Listopad 21, 2014

PRAWO POWSZECHNEGO CIĄŻENIA ZOSTAŁO ZŁAMANE!

RED BULL GRAVITY CHALLENGE

19 listopada na Politechnice Śląskiej w Gliwicach odbyły się zawody Red Bull Gravity Challenge. Studenci rzucili wyzwanie grawitacji i skutecznie się temu prawu przeciwstawili. Celem 3-osobowych drużyn było sprowadzenie jajka na ziemię tak, aby się nie rozbiło. Wystartowało 15 zespołów, wśród których najlepsza okazała się drużyna o nazwie „Waleczne Zające”, prowadzona przez kapitana Łukasza Zająca!

Konstruktorzy próbowali stworzyć powietrzne maszyny, które w bezpieczny sposób są w stanie z kilkunastu metrów szybować i wylądować w wyznaczonym celu. Prócz osiągnięcia głównego celu, którym był brak uszkodzeń jajka znajdującego się wewnątrz powietrznej konstrukcji, jury oceniało show jakie drużyna zrobiła w trakcie swojego występu.

WYNIKI

Drużyna „Waleczne Zające”, kapitan Łukasz Zając
Drużyna „Dream Team”, kapitan Jarosław Kania
Drużyna „Glory’s Egss”, kapitan Gloria Kuczora

Zwycięzcy prócz chęci zaprzeczenia prawu grawitacji postanowili, iż dokonaję eksperyment dotyczący możliwości przemiany cieczy w ciało stałe. Powietrzna konstrukcja posiadała specjalny pojemnik wypełniony cieczą, który w momencie uderzenia z ziemią powodował przeistoczenie cieczy w ciało stało a jednocześnie reszta substancji, która pozostawała w płynie absorbowała uderzenie jajka z ziemię. Po takim pokazie, jury ogłosiło drużynę „Waleczne Zające” zwycięzacami Red Bull Gravity Challenge!

Jury oceniało występ całej drużyny według konkretnych kryteriów.

KRYTERIA OCENY

Jajko musi bez uszkodzeń wylądować
Jajko musi dotknąć ziemi
Konstrukcja musi wylądować w strefie lądowania
Kreatywność konstrukcji oraz show drużyny

Waga jajka musi przekraczać 53 g. Jajko zostało dostarczone przez organizatora. Powietrzna konstrukcja nie mogła zajmować więcej niż 1 m³.

Wrocław był pierwszym na mapie przystankiem gdzie odbyły się zawody Red Bull Gravity Challengo. Kolejne miasta to Gliwice, Łódź, Warszawa, Gdańsk oraz Toruń.

Dla zwycięzców Red Bull Gravity Challenge zostały przygotowane nagrody! Najlepsza drużyna w każdym z miast wygra wycieczkę do Flyspotu mieszczącego się w Morach (k. Warszawy) lub nagrodę finansową w wysokości 1000 PLN. Na zdobywców drugiego i trzeciego miejsca czekają nagrody rzeczowe.

Flyspot jest to jedyny w Polsce tunelu aerodynamiczny, w którym można latać. Tunel wyposażony jest w wiatraki, napędzające powietrze z prędkością 310 km/h, dzięki czemu można poczuć się jak skoczek spadochronowy i kolejny raz zaprzeczyć prawu grawitacji! Więcej informacji o Flyspot na www.flyspot.com

Więcej informacji na www.redbullgravitychallenge.pl

Red Bull Gravity Challenge - Gliwice 1

Red Bull Gravity Challenge - Gliwice 2

Red Bull Gravity Challenge - Gliwice 3

Red Bull Gravity Challenge - Gliwice 4

ZBLIŻAJĄCE SIĘ

WYDARZENIA