aktualności Lipiec 6, 2015

Partner merytoryczny Summer Course 2015

Co roku BEST organizuje Summer Course, czyli międzynarodowy, letni kurs naukowy.

 

Już 9.07 studenci z całej Europy przyjadą do Gliwic, aby poszerzyć swoją wiedzę z robotyki. Tematem tegorocznego kursu „How to train your Comau Robot” jest programowanie i symulowanie robotów przemysłowych. Partnerem, który zajmuje się organizacją kursu od strony merytorycznej, jest firma Comau.

Comau, należąca do grupy FCA, to jeden z wiodących producentów robotów przemysłowych, systemów robotyki i integrator linii przemysłowych. W oparciu o niemal 40 lat doświadczenia, firma wypracowała znaną w przemyśle jakość i standard pracy, znany również i w Polsce, gdzie działa od 1999 roku.

Oprócz swojej działalności korporacyjnej, Comau poświęca dużą część swoich wysiłków na działalność w ramach Comau Academy, doskonalącej między innymi umiejętności z zakresu People & Project Management, nie tylko dla własnych pracowników, ale również dla młodych inżynierów i studentów z całego świata za pośrednictwem dedykowanych kursów. Jest również współautorem studiów podyplomowych z zakresu Automatyzacji przy współudziale Politechniki Turyńskiej.

Wizytówką Polskiego oddziału firmy jest największa baza zainstalowanych robotów (spośród wszystkich producentów robotów) – w liczbie przekraczającej 1700 sztuk (wśród nich roboty najnowszej, piątej generacji – C5G, jak również wielokrotnie nagradzane medalami lub tytułami produktu roku, roboty należące do rodziny RACER). Wśród aplikacji zainstalowanych w Polsce znajdują się roboty zgrzewające, spawające, paletyzujące, manipulujące, dozujące, obsługujące linie pras i wiele innych.
Zaawansowana technologicznie, niezawodna, elastyczna i dostosowana specjalnie do potrzeb klientów, robotyka firmy Comau gwarantuje optymalne osiągi robotów wszystkich zasięgów, rozwiązań zintegrowanych oraz cel zrobotyzowanych.

W Comau Poland znajduje się Światowe Centrum Robotyzacji Pras. Dzięki ponad 20 letniemu doświadczeniu w obsłudze linii press-to-press w przemyśle motoryzacyjnym, Comau znajduje się w czołówce rozwoju technologii rozwiązań zrobotyzowanych linii pras. W związku z dynamicznym rozwojem na wielu płaszczyznach, z sukcesem wchodzi na nowe rynki krajowe i zagraniczne, gdzie stanowi coraz to bardziej uznaną markę.

Więcej informacji: www.comau.com

 

Logo-Comau-ok1

ZBLIŻAJĄCE SIĘ

WYDARZENIA