aktualności Listopad 22, 2015

Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania

Trwają zapisy na pierwszy blok cyklu„Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania” (DPTO).

 

 

Po sukcesie minionej edycji powracamy w roku akademickim 2015/2016. Zapraszamy na ogólnodostępne wykłady PROJEKT W PRAKTYCE, część I, które 3 grudnia 2015 roku odbędą się na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

„Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania”(DPTO) to cykl wykładów i warsztatów skierowanych do młodych programistów, podczas których specjaliści z firmy Future Processing dzielą się z uczestnikami swoją wiedzą i prezentują różne aspekty pracy projektowej. Przedsięwzięcie ma na celu dbanie o wszechstronny rozwój studentów i absolwentów kierunków technicznych. Projekt, podobnie jak przy poprzedniej edycji, realizowany jest na Uniwersytecie Śląskim i Politechnice Śląskiej.

Uczestnicy najbliższych wykładów zapoznają się z zagadnieniem dobrych praktyk pracy w projektach. Dowiedzą się m.in. jak odnaleźć się w teamie nie posiadając zawodowego doświadczenia, jakie są pierwsze kroki początkującego programisty, bądź testera , co zrobić, aby rozwijać gotowy projekt, a także jak rozwiązywać problemy z integracją kodu i jak pracować na kodzie już dostarczonym. Zapisy na pierwszy blok cyklu „Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania” 2015/2016 odbywają się za pośrednictwem strony www.dpto.pl.

Uczestnicycyklu będą ponadto mieli możliwość zapisania się na warsztaty, które odbędą się 12 grudnia 2015 roku w siedzibie firmy Future Processing. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, pierwszeństwo udziału w warsztatach będą miały osoby, które uczestniczyły w wykładach I bloku DPTO i jednocześnie w najciekawszy sposób uzasadnią chęć swojego uczestnictwa w szkoleniu. Zapisy na warsztaty ruszają 4 grudnia 2015 roku.

Cyklu DPTO 2015/2016 składa się z dwóch bloków tematycznych. Pierwszy odbędzie się w grudniu 2015 roku zgodnie z powyższym harmonogramem. Organizacja drugiego planowana jest na marzec 2016 roku. Blok ten, zatytułowany PROJEKT W PRAKTYCE, część II,  będzie kontynuacją tematyki związanej z dobrymi praktykami pracy w projektach.

Organizatorem cyklu DPTO jest firma Future Processing, biorąca udział w wielu kluczowych dla informatyki przedsięwzięciach, nawiązując przy tym współpracę z uczelniami wyższymi w obszarze rozwoju, badań i edukacji.

 

dpto_2015-2016_social_block-1

ZBLIŻAJĄCE SIĘ

WYDARZENIA