ING Bank

ING Bank – u nas możesz być sobą

ING Bank Śląski, to jeden z największych uniwersalnych banków w Polsce, świadczący zintegrowane usługi finansowe z zakresu bankowości detalicznej, korporacyjnej i rynków finansowych. Naszą pozycję budujemy w oparciu o nowoczesne technologie, rozbudowę kanałów dystrybucji oraz dbałość o jakość usług, które dostarczamy. Zatrudniamy ponad 8tys. pracowników, którzy na co dzień korzystają z możliwości, jakie daje współpraca z pozostałymi spółkami Grupy ING.
Podstawą działania ING Banku Śląskiego jest budowa trwałych i wartościowych relacji z klientami. Te same wartości przenosimy na relacje z pracownikami. Przywiązujemy dużą wagę do tworzenia kultury organizacyjnej opartej na uczciwości, otwartości, szacunku i odpowiedzialności.
Jednym z priorytetów Banku jest dbałość i podnoszenie kwalifikacji pracowników oraz ich rozwój zawodowy.

Poszukujemy zarówno doświadczonych specjalistów jak i praktykantów, stażystów, a także osób chcących prowadzić własną działalność gospodarczą. Prowadzimy rekrutacje do centrali w Katowicach i Warszawie oraz do oddziałów bankowości detalicznej i korporacyjnej w całej Polsce.

Naszą ofertą przygotowaną specjalnie dla studentów i absolwentów kierunków IT są programy ChallengING IT, ING International Talent Programme. Studenci kierunków pokrewnych IT znajdą ciekawe oferty praktyk w ramach programu Praktyka z Lwem.

ChallengING IT to roczny program rozwoju, intensywnej nauki i pracy pełnej wyzwań przy realizacji samodzielnych zadań w ramach wybranej przez siebie ścieżki w obszarze analiz.
Nowości w Programie
Podążając za trendami i potrzebami rynku wprowadziliśmy zmiany i usprawnienia do kolejnej edycji Programu ChallengING IT (2015r.).
Główną zmianą w Programie w porównaniu do lat ubiegłych jest jego ukierunkowanie w stronę analiz i wprowadzenie dwóch ścieżek: analizy informatycznej i analizy predyktywnej (data science).
Ścieżka analizy informatycznej (praca w Katowicach)skierowana do osób pasjonujących się zagadnieniami IT, obszarem analizy systemowej i biznesowej IT, posiadających umiejętność łączenia informacji z różnych źródeł, proponowania adekwatnych rozwiązań i usprawnień.
Ścieżka analizy predyktywnej / data science (praca w Katowicach lub Warszawie)skierowana do osób pasjonujących się obszarem analizy dużych zbiorów danych, potrafiących przekształcić pozyskane z baz danych informacje w skuteczne działanie i na ich podstawie wnioskować o trendach na przyszłość.

ING International Talent Programme to program, w którym dla unikalnych osobowości tworzymy unikalne drogi w strukturach naszego Banku. Ta wymagająca i pasjonująca forma pracy oferowana jest studentom ostatniego roku oraz absolwentom studiów magisterskich. W pierwszym roku trwania programu uczestnik skupia się na poznaniu organizacji dzięki uczestnictwu w krótkich projektach.
Drugi rok pozwala na faktyczne sprawdzenie się w działaniu i pogłębienie wiedzy merytorycznej obszarze, w którym docelowo uczestnik będzie rozwijać swoją karierę.
Teraz także ścieżka IT.

Praktyka z Lwem to program praktyk wakacyjnych z wynagrodzeniem skierowany do studentów po II roku studiów z różnych kierunków studiów. Program trwa 2-3 miesiące i jest organizowany centrali w Warszawie lub Katowicach oraz oddziałach regionalnych na terenie kraju. Jest to propozycja dla osób, które chcą sprawdzić się uczestnicząc w praktykach w dużej, międzynarodowej korporacji finansowej, widzieć rezultaty swojej pracy i dostrzegać jej wartość z perspektywy funkcjonowania całej organizacji.

Zdjęcie
Ambasador zdjęcie

POZNAJ

AMBASADORA

Patrycja Wala

studentka 3 roku informatyki
Ambasadorstwo w ING jest kolejnym elementem, na mojej codziennej liście zadań. Jest to niesamowite wyzwanie, możliwość sprawdzenia się, ale też świetny mobilizator, żeby zostać panią swojego czasu i nie zmarnować dnia na rzeczy nic nieważne.
Interesuję się książkami, z prawie każdej kategorii – fantasy, przygodowe, sci-fi, poważne i te tylko dla rozrywki. Lubię też oglądać seriale – są idealnym zagłuszaczem ciszy podczas rozwiązywania zadań z matematyki :-)

patrycja.wala@bestgliwice.pl

Poznaj naszych partnerów