BEST IT Festival (BIT Festival) to ogólnodostępne wydarzenie, będące różnorodnym festiwalem IT, które w sposób łączący profesjonalizm i studencki spirit, pomaga studentom, którzy szukają pracy w IT, rozwijać się oraz skrócić dystans między nimi a pracodawcą. 

BIT Festival co roku odbywa się na przełomie listopada/grudnia.


Open Career Days to międzywydziałowe dni kariery studenckiej. Wydarzenie jest skierowane do studentów 3-5 roku. Umożliwia ono bezpośredni kontakt z potencjalnymi pracodawcami oraz daje szansę na pozostawienie swojego CV w bazie dostępnej dla naszych partnerów. W ramach OCD planowane są także rozmowy kwalifikacyjne organizowane przez firmy. 

Celem Open Career Days jest integracja środowisk akademickiego, studenckiego oraz gospodarczego.


EBEC Poland to konkurs inżynierski odbywający się na sześciu wiodących uczelniach technicznych w Polsce. Projekt pozwala studentom wykorzystać zdobytą wiedzę techniczną w praktyce, wykazać się kreatywnością i wcielić w życie najbardziej szalone pomysły.

Uczestnicy mierzą się z wyzwaniami w dwóch kategoriach – Case Study, w której zostaje przed nimi postawiony teoretyczny problem, którego rozwiązanie muszą opracować i przedstawić, oraz Team Design, gdzie przy pomocy podstawowych narzędzi oraz materiałów takich jak taśma klejąca i drewniane listewki mają za zadanie skonstruować urządzenie, które spełni określoną funkcję.


Letni Kurs Naukowy to około 10-dniowe wydarzenie, na które mogą aplikować studenci uczelni technicznych, przy których działa jedna z grup lokalnych BEST-u.

Z puli aplikujących wyłanianych jest 22 uczestników, którzy będą uczyć się na wybrany temat inżynierski lub powiązany z umiejętnościami miękkimi. Cała wiedza dostarczana jest przez ekspertów z firm lub nauczycieli akademickich. Po ukończeniu kursu uczestnicy otrzymują certyfikat poświadczający zdobyte umiejętności.