bit_logo

BEST Information Technology Festival

(BIT Festival)

Jest wydarzeniem kierowanym do studentów zainteresowanych i/lub doświadczonych w branży IT. Główną częścią wydarzenia jest Hackathon - 24-godzinny konkurs programistyczny. Niektóre z edycji wydarzenia zawierają także turnieje rozgrywek e-sportowych, targi pracy IT oraz konferencje.


Celem projektu jest poszerzenie wiedzy studentów w tematach związanych z sektorem IT oraz rozwój ich umiejętności logicznego myślenia oraz pracy zespołowej.

Przejdź do strony
ocd_logo

Studenckie Targi Pracy OCD

(Open Career Days)

To studenckie targi pracy, zaspokajające potrzebę wzajemnego kontaktu studentów z pracodawcami. Głównym celem wydarzenia jest przekazanie społeczności studenckiej informacji na temat aktualnych wymagań rynku pracy oraz procesów rekrutacyjnych pracodawców.

 

Podczas wydarzenia umożliwiamy studentom konsultację ich CV z profesjonalnym doradcą zawodowym, a także wzięcie udziału w próbnych rozmowach kwalifikacyjnych.

Przejdź do strony
Print

EBEC Challenge

(European BEST Engineering Competition)

Jest jednym z największych konkursów inżynierskich w Europie, składającym się z dwóch kategorii. W pierwszej z nich - Case Study - zadaniem studentów jest przeanalizowanie oraz opracowanie teoretycznego rozwiązania na skomplikowany problem o charakterze inżynierskim. W drugiej, niedawno opracowanej kategorii - Innovative Design - uczestnicy projektują, konstruują oraz testują opracowane urządzenie, przed którym stawiane są określone funkcjonalne wymagania. Kategoria skupia się nie tylko na demonstracji technicznych aspektów urządzenia, ale przede wszystkim na nieszablonowych i efektywnych rozwiązaniach.

 

Wydarzenie umożliwia studentom przełożenie oraz przetestowanie ich teoretycznej wiedzy na praktykę poprzez rozwiązywanie interdyscyplinarnego problemu o charakterze inżynierskim.

Przejdź do strony
courses_logo

BEST Courses

(Letnie kursy naukowe)

To wydarzenie kierowane do studentów uczelni technicznych w całej Europie. Zajęcia dydaktyczne są przeprowadzane przez wykładowców akademickich lub specjalistów z firm zewnętrznych , a ich tematy dotyczą zagadnień inżynierskich, umiejętności miękkich lub kwestii związanych z rozwojem życia zawodowego.

 

Kursy naukowe wypełniają jeden z fundamentalnych celów BEST-u, poprzez dostarczanie komplementarnej edukacji studentom Europejskich uczelni technicznych.

Przejdź do strony