Naszym sztandarowym projektem jest Letni Kurs Nukowy. Wydarzenie to ma w naszej organizacji największe tradycje, sięgające 1991 roku, gdyż swoimi założeniami spełnia nasz największy cel, czyli dostarczenie komplementarnej edukacji studentom uczelni technicznych w całej Europie.

Kurs to około 10-dniowe wydarzenie, na które mogą aplikować studenci uczelni technicznych, przy których działa jedna z grup lokalnych BEST-u. Z puli aplikujących wyłanianych jest 22 uczestników, którzy będą uczyć się na wybrany temat inżynierski lub powiązany z umiejętnościami miękkimi. Cała wiedza dostarczana jest przez ekspertów z firm lub nauczycieli akademickich. Po ukończeniu kursu uczestnicy otrzymują certyfikat poświadczający zdobyte umiejętności.

Projekt ten to nie tylko nauka, ale także poznawanie nowych kultur. Studenci podczas kursu mają okazję zintegrować się w środowisku międzynarodowym, poznać polską kulturę i tradycje poprzez zwiedzanie i organizowane przez nas wieczory kulturowe. Każdy dzień jest dla nich pełen wrażeń i odkrywania nowych rzeczy, pozostawiających nowe doświadczenia i nowych przyjaciół z całej Europy.

ZAREJESTRUJ SIĘ!

1. Zarejestruj się na stronie best.eu.org/account/registration.jsp. Pamiętaj, że możesz posiadać tylko jedno konto. Dodatkowe konta nie będą zatwierdzane!

2. Zaloguj się – dane do logowania dostaniesz na podany adres  e-mail.

3. Klikając ‚my profile’ możesz edytować swoje dane (general) lub zmienić hasło (my account).

APLIKUJ!

1. Kliknij ‘Activities’ (jednorazowo możesz wybrać do trzech ‘learning events’ i do trzech innych kursów: BEST Symposium on Education).

2. Wybierz kursy i kliknij ‚Apply now’!

3. Napisz list motywacyjny na każdy wybrany kurs i odpowiedz na pytania związane z jego tematyką w języku angielskim 🙂 Przykładowe listy motywacyjne: Coimbra, Torino.

 

POTWIERDZENIE

1. Musisz jeszcze uzyskać potwierdzenie. Jak? Wystarczy, że napiszesz do nas wiadomość wraz z obustronnym skanem/zdjęciem legitymacji w celu potwierdzenia statusu studenta na adres: kursy@bestgliwice.pl, a my potwierdzimy Twoją aplikację.

2. Swoje dane i list aplikacyjny możesz edytować do podanego terminu.

3. Kiedy minie, cierpliwie czekaj na ogłoszenie list uczestników – pojawią się na Twoim koncie.

DOSTAŁEM SIĘ!

1. Jeśli dostaniesz się na jeden z wybranych kursów, skontaktuj się z nami jak najszybciej i potwierdź udział lub zrezygnuj – nie zalecane! 🙂

2. Jeśli zdecydujesz się na wyjazd, będziesz musiał odwiedzić nasze biuro (ul. Pszczyńska 85 (pokój 13) 44-100 Gliwice) z ważną legitymacją studencką oraz wpłacić depozyt w wysokości 50 euro, który zwrócimy Ci po powrocie.

3. Wkrótce także organizatorzy skontaktują się z Tobą. W międzyczasie nie czekaj, tylko rezerwuj bilet na podróż!

4. Po wspaniałym tygodniu lub dwóch zaloguj się ponownie na swoje konto i wypełnij ankietę podsumowującą Twój kurs (‘evaluation’) – będziesz mógł odzyskać depozyt.

5. Cierpliwie czekaj na kolejne kursy!

 

NIE DOSTAŁEM SIĘ

1. Nie zniechęcaj się!

2. Zastanów się, jak możesz jeszcze ulepszyć swoją aplikację.

3. Poczekaj na następny sezon i spróbuj jeszcze raz!